sbírka "Fotkou proti rakovině"

Přispěvatelé budou uváděni zde: 

- Anna Gregorová

- rodina Panchártkova

- rodina Hosnedlova

- Anita Vlčková

- Vojtěch Polívka (2000 Kč)

- Aneta a Jan Lechnýřovi

- Kristýna a Bára Nešvarovi

- Petra a Ondra Žižkovi

- Dita Pajuelo

- manželé Boukalovi

- Aneta Čechová

- Alžběta Trčková

- Pavel Matějovský

- Anna Ouni

- Lucie Königsmarková

- Alena Čeřovská

- rodina Brožova

- Iveta Stránská

- Pavlína Kratochvílová

UPDATE: Sbírka ukončena k 24.12.2023 !

Celkový výtěžek ve výši 20.000 Kč bude rozdělen rovným dílem mezi Pink Bubbles (statečné mladé bojovníky s onkologickým onemocněním) a osvětu lymfomové problematiky - Lymfom Help. 

Děkujeme všem účastníkům a budeme se těšit příště.

"Fotkou proti rakovině 2023"

Vážení přátelé, kamarádi a známí,

někteří z vás si pravděpodobně pamatují můj loňský projekt "Fotkou proti rakovině", kdy jsem se v průběhu mojí léčby rozhodl podpořit lidi se stejnou diagnózou a organizaci, která budí v tomto tématu osvětu.

Sám jsem byl překvapen, jaký ohlas tento projekt vyvolal.

Proto jsem se rozhodl v podobném duchu pokračovat i letošní podzim.

Z každého focení/fotografické zakázky věnuji rovných 1000 Kč na dobročinné účely.

Jaké a jak to bude v reálu fungovat?

První dobročinnou organizací bude letos Nadační fond Pink Bubble, který podporuje děti a mladé lidi s onkologickým onemocněním a nejen, že jim pomáhají diagnózy zvládat, jsou jim oporou, ale i plní jejich přání, aby cesta nemocí byla snažší. 

www.pinkbubble.cz 

A v druhé se budu malinko opakovat s loňským rokem, protože jako další dobročinnou organizaci jsem si vybral opět Lymfom Help.

www.lymfomhelp.cz 

Diagnóza lymfomu se mě osobně týká a povědomí společnosti stále potřebuje popostrčit.

Dělají krásné věci, vč. každoročního setkání pacientů, kde můžete na vlastní kůži poznat, že na to nejste sami!

Projekt začne dnešním dnem a skončí, stejně, jako vloni, na konci roku.

Z každé fotografické zakázky budu shromažďovat rovných 1000 Kč a všichni přispěvatele budou průběžně zveřejňováni (s jejich souhlasem) zde, na mých webových stránkách. Před koncem roku výtěžek sečtu a provedu dva dary ve stejné výši pro výše uvedené instituce. O všem budu, stejně jako v roce 2022, průběžně informovat.

Lokality pro fotografování jsou nejlepší - Plzeň, Praha, Náchod, Trutnov, Hradec Králové - či přilehlé okolí těchto měst. Pokud se vás dá dohromady více, rád dojedu i dále. :-)

Témata fotografií nejsou limitována.

Pojďte společně využít krásného podzimu a případně i zimy. Před Vánocemi se fotky vždy hodí, například babičkám na kalendáře, že… ? Po domluvě je možno zaslat i dárkový poukaz.

Předem vám všem děkuji za podporu a pro termíny focení mě, prosím, kontaktujte na Facebooku, telefonu 602 400 920 nebo na emailu martin.brousek@gmail.com, či jiné sociální síti.

Za sdílení budu vděčný <3


Čtěte dále, pokud vás zajímá, jak to bylo loni... :-)! AKTUALIZACE ke dni 24.12.2022 ! 

Sbírka ukončena. Celkem jsme společně vybrali přesně 206.650 Kč, za což patří velký dík vám všem.

Více na: www.instagram.com/martinbrousek.fotostranka 


Představení sbírky "FOTKOU PROTI RAKOVINĚ"

Ahoj, jmenuji se Martin, je mi 30 let, pocházím z Plzně a momentálně bydlím s rodinou v Náchodě. Poslední rok byl asi tím nejtěžším v mém životě. Na Štědrý den roku 2021 mi odešla nejbližší osoba - můj tatínek, ve věku 53 let, náhle, z plného zdraví. Jen dva měsíce na to mně byla poměrně náhodou diagnostikována rakovina lymfatického systému v plíci. Technicky DLBCL - diffuse large B-cell lymfoma.

Následovala série vyšetření, hospitalizace u první chemoterapie, v mezičase covid a následně série dalších chemoterapií. Začátky nebyly fyzicky ani psychicky příjemné a ten moment, kdy vám po bronchoskopii sdělí zprávu, že máte nádor přes 2/3 plíce, asi nikdy pořádně nezpracuji. Ani nyní, na začátku října, bohužel, není zcela vyhráno a bude mě čekat následná léčba ve formě protonové terapie... Doufejme, že je to na dobré cestě. Nechci však, aby to vypadalo, že si tu dělám reklamu a chci vybírat peníze pro sebe. Ne, cítím vděk za to, že mám tu možnost se léčit v jedné z nejlepších nemocnic - IV.interní hematologické klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové. Celému personálu jsem vděčný za péči a rád bych jim poděkoval touto sbírkou. Vybrané peníze bych rád použil z jedné poloviny na zlepšení technického vybavení, rozvoj kliniky, ještě lepší prostředí a léčbu pro pacienty, kteří prochází tím samým, co já.

https://www.fnhk.cz/int-4h/int-2h-zakladni-informace 

Druhou polovinu bych rád věnoval organizaci "Lymfom Help", která se zabývá problematikou lymfomů, informovanosti občanů o tomto tématu a pomoci lidem, kteří se nachází v podobné životní situaci, jako já.

https://www.lymfomhelp.cz/ 

Chtěl bych propojit to, co mě baví, s tím, co je potřeba. Proto jsem se rozhodl směřovat celou sbírku do formy charitativního focení s názvem "Fotkou proti rakovině". Předmětem fotografií mohou být páry, jednotlivci, rodiny, děti nebo pejskové. Blíží se babí léto a barevný podzim, je škoda toho nevyužít.

Více informací naleznete níže.


Co je to vlastně lymfom?

Jedná se o maligní nádorové onemocnění lymfatického systému, které se však může projevit i v místech mimo uzlinu, jak tomu bylo právě u mě. U této nemoci věk v podstatě nehraje roli. Původ, či spouštěče nemoci nejsou moc známé. Některé lymfomy rostou v řádech let, některé v řádu týdnů (můj případ). Proto je nesmírně důležitá i obyčejná prevence u obvodního lékaře. Kdy jste naposled byli?

Víte například, jaké jsou příznaky lymfomu? ... Moje nebyly o nic horší, než běžné sezónní nachlazení. A vyklubal se z nich nádor velikosti 9×10 cm. A ani po sedmi měsících není vyhráno.

Podrobněji a odborněji si o lymfomech můžete přečíst zde: www.lymfomhelp.cz 

Podotýkám, že ještě před rokem jsem neměl tušení, co je to lymfom...

A pokud si myslíte, že se vás lymfom netýká, zamyslete se znovu...


Jak to bude reálně fungovat?

Kontaktovat o termín mě můžete přes níže uvedenou emailovou adresu, Facebook nebo telefon. V první řadě bych rád termíny směřoval do pozdních odpoledních hodin, kdy je šance chytit podzimní zapadající sluníčko. Pokud by zájemců bylo více, jsem ochoten využít zlaté hodinky i v ranních hodinách a s trochou štěstí zachytit podzimní ranní mlhy. Ateliér nečekejte. Za ideálního scénáře se spolu projdeme přírodou, za hodinku až dvě máme nafoceno a následně vám zašlu upravené fotografie na online úschovnu. Po obdržení bude již jen na vás, kolik se můj nově založený transparentní účet rozhodnete darovat. Neexistuje malá ani velká částka. Každá se počítá. Níže naleznete QR kódy pro jednotlivé částky anebo můžete zaslat úplně jinou částku přímo na účet.

odkaz na transparentní účet je zde: https://www.csob.cz/portal/firmy/bezne-ucty/transparentni-ucty/ucet?account=313355152 

číslo účtu: 313355152/0300

Po ukončení sbírky bude účet vybrán, zrušen a peníze zaslány na základě darovací smlouvy na výše uvedené instituce v poměru 50:50.

Předem vám všem děkuji za podporu a v případě zájmu o focení mě, prosím, kontaktujte na Facebooku, telefonu 602 400 920 nebo na emailu martin.brousek@gmail.com .

Lokality fotografování, prosím, směřujme na Náchodsko, Hradec Králové, Trutnovsko, Plzeň, případně Prahu.

Sbírku bych rád pořádal následující dva podzimní měsíce - říjen a listopad.

Pro ty, které by zajímaly některé ukázkové fotografie: www.instagram.com/martinbrousek.fotostranka 

Díky moc za pozornost a vzhůru do toho...

Za případné sdílení budu rád.

Martin B.

Jmenovitě bych chtěl poděkovat tomuto personálu FNHK:

MUDr. Alice Sýkorová Ph.D. - IV.interní hematologická klinika

MUDr. Eva Trčková - III.interní gerontometabolická klinika

MUDr. Martin Šimkovič Ph.D. - IV.interní hematologická klinika

MUDr. Petr Liška - Oddělení nukleární medicíny

doc. MUDr. Vladimír Koblížek Ph.D. - Plicní klinika

... dále sboru sestřiček a bratra IV.interní hematologické kliniky.